KOZAN, CEYHAN VE KARATAŞ’IN ARDINDAN KURUKÖPRÜ KURS MERKEZİ DE AÇILDI

Adana Büyükşehir Belediyesini borç batağından hizmet atağına geçiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, şehrin fiziki çehresini değiştirirken sosyal belediyecilik faaliyetlerini de tüm hızıyla sürdürüyor.  Kozan, Ceyhan ve Karataş’ın ardından Seyhan Kuruköprü’de de LGS ve YKS’ye hazırlık eğitiminin verildiği kurs merkezinin açılışını yapan Başkan Zeydan Karalar, gördüğü yoğun ilgi karşısında "Bu muhteşem tablo, yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu göstermek için yeterli" ifadelerini kullandı.

Kozan, Ceyhan ve Karataş’ın ardından Kuruköprü Kurs Merkezi de açıldı

Adana Büyükşehir Belediyesini borç batağından hizmet atağına geçiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, şehrin fiziki çehresini değiştirirken sosyal belediyecilik faaliyetlerini de tüm hızıyla sürdürüyor.
 
Kozan, Ceyhan ve Karataş’ın ardından Seyhan Kuruköprü’de de LGS ve YKS’ye hazırlık eğitiminin verildiği kurs merkezinin açılışını yapan Başkan Zeydan Karalar, gördüğü yoğun ilgi karşısında "Bu muhteşem tablo, yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu göstermek için yeterli" ifadelerini kullandı.

İHTİYAÇLAR TESPİT EDİLİYOR, DOĞRU NOKTAYA DOĞRU HİZMET GİDİYOR
Kuruköprü Kurs Merkezi’nin açılışına Başkan Zeydan Karalar’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Müzeyyen Şevkin, siyasiler, öğrenciler, öğretmenler ve Adanalılar katıldı. 
Kuruköprü Kurs Merkezi öğrencilerinden Anıl Kaymakoğlu, kurs merkezi öğrencileri adına Başkan Zeydan Karalar’a eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Adana’ya hizmet ederken siyasi parti ayrımı yapmadan, halkın ihtiyaçlarına göre hareket ettiklerini bildiren Başkan Zeydan Karalar, "Biz Adana’da boşa para harcamayan, hangi noktada neye ihtiyaç varsa ona göre hizmet götüren bir yönetim anlayışını benimsiyoruz. Sadece Adana’nın fiziki ihtiyaçlarını karşılamıyoruz; Adana’nın ekonomik, kültürel, sosyal alanlardaki talep ve ihtiyaçlarını da tahlil edip hizmetlerimizi doğru noktalara yapıyoruz. Başarımızın temelinde de bu yatıyor" dedi.

KAPASİTE 3 BİNDEN 5 BİN ÖĞRENCİYE ÇIKARILACAK
Başkan Zeydan Karalar konuşmasının devamında açtıkları kurs merkezlerinden 3 bine yakın öğrencinin faydalandığını, önümüzdeki dönemde ise bu sayının 5 bine çıkarılacağını kaydetti. Başkan Zeydan Karalar, “Toplamda 5 bin metrekare alanda, her biri kendi branşında çalışan 55 öğretmenin eğitim verdiği Kuruköprü Kurs Merkezi, aynı zamanda atanamayan öğretmenlere sağladığı istihdam ile de sosyo-ekonomik bir yaraya merhem oluyor” diye belirtti.


YURTLAR, KÜTÜPHANELER, KURS MERKEZLERİ…
Gençlerin bir ülkenin geleceği olduğunu sık sık vurgulayan ve eğitimde gençlerin önünü açmak için çok sayıda hizmeti hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Zeydan Karalar, kira giderini karşılayamayan öğrencilere yönelik Adana Kent Meydanı başta olmak üzere, Pozantı ve Aladağ’da yurt açtıklarını; erişilebilir eğitim için ise kente, İnce Memed, Saimbeyli, Kozan, Kuruköprü, Dumlupınar, Karayusuflu, Hadırlı, Karataş ve Güneşli-Yamaçlı’ya tam donanımlı Halk Kütüphanelerini kazandırdıklarını söyledi.
DAHA MODERN VE YAŞANABİLİR ADANA İÇİN…

Modern, çağdaş, daha yaşanabilir, daha mutlu bir Adana için yılmadan, yorulmadan adana adana çalıştıklarının altını çizen Başkan Zeydan Karalar, borç yüküne, pandemiye ve deprem felaketine rağmen büyük işlere imza attıklarını bildirdi. 3 yeni alt geçidi, 5 yeni bulvarı, 221 cadde ve bulvar yenileme işini, 111 otobüs ve 321 iş makinesi alımını, ücretsiz kurs merkezlerini, kütüphaneleri, aş evini, arıtma tesislerini, altyapı üstyapı yenilemeyi, çiftçi ve üretici desteklerini hayata geçirdiklerini ve  devasa hizmetleri borçlanmadan yaptıklarını anlatan Başkan Zeydan Karalar, borcu gelirinin 4 katı olan belediyeyi, geliri borcunun 4 katı haline getirmenin tam anlamıyla mali bir mucize olduğunun da altını çizdi.

BİZİM BİR GÖREVİMİZ DE CUMHURİYETİ VE GELECEĞİ DÜŞÜNMEK
Önümüzdeki dönemde hizmet atağının; 8 alt geçit, kültür merkezi, metro, tramvay, nostaljik tramvay, otogar, yaşlı yaşam merkezi, ilçelere arıtma tesisi, spor tesisleri, yeni kütüphaneler sosyal yardımlar ile devam edeceğini bildiren Başkan Zeydan Karalar, “Bizim bir görevimiz de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti korumak ve geleceğini düşünmek” dedi.

Otogar Projesine parantez açan Başkan Zeydan Karalar, 1 yıl mecliste bekleyen Otogar Projesi’nin 20 Kasım 2023’te AKP ve MHP oyları ile reddedildiğini bir kez daha açıkladı. 

Kuruköprü Kurs Merkezi’nin açılışı, öğrenciler, öğretmenler ve siyasilerin katılımı ile gerçekleştirilirken, Başkan Zeydan Karalar gençlere powerbank hediye etti. 

 

UHA Haber Merkezi - HÜSEYİN ERGÜN

BELEDİYELER

EKONOMİ