İYİ PARTİ KURUCULAR KURULU ÜYESİ MUSA ERTUĞAN MERAL AKŞENER’E GÜVENMİYORLAR

İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Musa Ertuğan, İyi Parti’nin 6. Yaş Kutlamalarında Dair Zehir Zemberek Açıklamalarda Bulundu.

İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Musa Ertuğan Meral Akşener’e Güvenmiyorlar

Kurucular kuruluna yapılan vefasızlık, Genel Başkan Meral Akşener’e olan güven eksikliğinden ve kutlamalara katılan üye sayısısınız yetersizliğinden bahseden Ertugan sosyal medyasında yaptığı açıklamada; “ Bugün İYİ Parti’mizin kuruluşunun 6. yıl dönümü kutlanıyor.

Bu vesile ile düşüncelerimi paylaşmadan önce 2015 ile 2023 arası zor günlerde birlikte inanarak, emek vererek kurduğumuz İYİ Partimizin 6. Yıl dönümünü kutluyorum.

O Süreçte başkanlığını yaptığım (MİLMAB) Milliyetçi Meslek Adamları Yönetici ve üyeleri olmak üzere Türkiye’nin her yanından inanmış, emek vermiş olan, ve bugün İYİ Parti’de olsun olmasın o günden bugüne tüm yol arkadaşlarımızla zor günlerde beraber olmaktan onur duyuyorum. Biz Yanlış kişiyle doğru bir yola çıkmışız ve hepimiz ona inanmıştık,

Bugün, o zamanlardan farklı olarak; o günkü emektarlarımızı ve kurucularımızı görmezden gelen, umursamayan ve fakat verilen emeklerin üzerinde oturup yol arkadaşlarını yolda bulduklarına değişen, kurucuları ihraç etmeye çalışan bir genel başkan var.

Genel Başkan Meral Akşener, bugünkü konuşmasında her zamanki gibi önceden hazırlanmış, ancak bu sefer çok kötü sunulan, inandırıcı olmayan bir tiyatro sergilemiştir. Eşi Tuncer Akşener de bu tiyatroya katılmıştır.

- İYİ Partimizin kuruluşunun 6. yılında, 8 yıl canımızı başımızı koyarak, maddi manevi emek vererek, 200 kişi ile kurduğumuz İYİ partinin kurucularından sadece 27’si ile bu kutlamaya katılmış.

- Haktan adaletten bahseden genel başkan, konuşmalarında zor günlerde partiyi kuran İYİ Parti kurucularına yönelik vefa göstermemiş, bir teşekkür dahi etmemiştir.

- Yaşayanlar, tanıyanlar iyi bilir. 8 yıl yaşadık, tanıdık gördük. Genel Başkanın Başlangıç konuşmalarının bir bölümünde getirilen eleştirilerin tıpa tıp aynıları bizzat kendi yaptıkları bir çok olumsuzluğu ve adaletsizliği tarif etmektedir.

- İYİ Parti Genel Başkanı; 2015 de yola çıktığı insanların emeklerini, hileli ön seçim ve oy sahtekârlığı yapılmasına müsaade ederek, bunlar ortaya çıkınca Antalya Serik gibi yalnızca iptal etmekle yetinen, oğlu Fatih Akşener`in arkadaşını Antalya’dan vekil yapan, İstanbul, Gaziantep ve birçok ilde aynı yöntemler ile bu zorlu süreçte seçimlere kadar partimizde emeği olmayan, bir çay bile içmemiş haberlerde de görüldüğü gibi bazı şaibeli kişilerin vekil yapılmasını sağlayan bir genel başkandır. Böyle bir genel başkan tüm bunlardan sonra Türk milletine hitap ettiği konuşmalarında adalet ve demokrasi gibi sözleri sarf etmek ile kimseyi inandıramaz.

- Sözünde durmayan, adaleti önce kendi partisinin içinde uygulamayan, yapılan usulsüzlüklere itiraz eden kurucu üyelerine önce uzun bir süre cevap vermeyip sonra da ihraç etmeye çalışan/ihraç ettiren bir genel başkanın sözleri bu sözler. Zaten milletimiz ve yakın tanıyanlar, beden dilinden anlayanlar bu durumu çok iyi bilir.

-Ayrıca internetten baktım, Partimizin 6. yılının kutlandığı toplantı salonunun kapasitesi 4500 kişilik.

Biz Parti kurulmadan önce (15 Temmuz’dan sonra) Yalova toplantısı iptal edildikten sonra 13-14 ocak 2017 Antalya Marmara Otelde Teşkilatsız teşkilatlanarak Meral Akşener için düzenlediğimiz yemeğe 1700 kişi, ertesi günkü milli iradenin önemi konulu konferansa ise 4500 - 5 bin kişi civarında inanmış gönül dostlarımız katılmıştı. Antalya’dan Meral Akşener Türkiye’ye açılmıştı. sonra başkanlığını yaptığım (MİLMAB) Milliyetçi Meslek Adamları olarak Muğla. Sakarya , Malatya vs. gibi illerde toplantı  MİLMAB izni üzerinden alınmıştır. Vefasız genel başkan, zor günlerde Emek veren arkadaşlarımıza bir teşekkür bir hatırlatma bile yapmamıştır.

Demem o ki, bu insanlar niye katılmıyor? Çünkü Genel Başkan’a güvenmiyorlar. ve Bağımsız Vatansever, ülkücü ve Türk milliyetçileri olarak Bizde Güvenmiyoruz.

En önemli konu, Vatan diyorsak önce samimiyet, adalet, hakkaniyet ve güven… Gerisi lafu güzaf…”dedi.

ANTALYA (UHA) - TANER ŞAHİN

BELEDİYELER

EKONOMİ