BAKAN ÖZHASEKİ, DEPREM BÖLGESİNDEKİ ÇALIŞMALARI AANLATTI

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin, Türk milletinin Anadolu’daki bin yıllık tarihinde yaşanan en büyük afet olduğunu belirten Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 50 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği bu depremlerde en fazla hasar gören şehrin de Hatay olduğuna dikkat çekti.

Bakan Özhaseki, Deprem Bölgesindeki Çalışmaları Aanlattı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Hatay'da meydana gelen depremin ardından yapılan çalışmaları ve şehrin yeniden ayağa kaldırılmasını değerlendirdi. Özhaseki, Hatay'ın depremin en fazla etkilendiği şehirlerden biri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Depremde Hatay'da 254 bin 195 konut ve 55 bin 677 ticari alan kullanılamaz hale geldi. Biz, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu kapsamda gerek rezerv alandaki çalışmalarımız ile gerekse ‘Yerinde Dönüşüm’ projemiz ile Hatay’da 309 bin 872 bağımsız bölümü, her yerde söylediğimiz 4 kırmızı çizgimizden taviz vermeden inşa ediyoruz. Yine Hatay şehir merkezini Bakanlık olarak biz imar ve inşa ediyoruz."

Hatay'da enkaz kaldırma çalışmalarının sürdüğünü ve aynı zamanda yeni konutların inşa edildiğini belirten Özhaseki, Hatay'ın güzel günlerine kavuşacağını ifade etti. Ayrıca, kültürel varlıkların korunması konusuna da özel önem verdiklerini vurguladı.

Bakan Özhaseki'nin açıklamalarına göre, Hatay yeniden inşa edilerek daha güvenli ve güzel bir şehir haline getirilecek.

HATAY (UHA) - NURİ NUR

BELEDİYELER

EKONOMİ